Infolinia +48 660 88 88 66 | +48 795 128 108 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 09:00-17:00
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kolonie i Obozy najczęściej polecane przez naszych uczestników:

Najczęściej wybierany obóz żeglarski dla młodzieży w Polsce. Obóz na Mazurach 2019 - Rejs Przez Całe Mazury - 13-19 lat

Dostępność: Oferta niedostępna
Cena od:: 1 995,00 zł 1995.00
w zależności od wybranych świadczeń
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach

WĘGORZEWO - obozy żeglarskie dla dzieci i młodzieży (wiek 13-19 lat). Rejs przez całe Mazury! LATO 2019.

Wyjątkowy obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach. Wyjątkowy ponieważ codziennie nocujemy w innym miejscu. W przeciwieństwie do podobnych rejsów, w których w ciągu tygodnia pływa się tylko dookoła Giżycka, Węgorzewa czy Mikołajek, my poznajemy CAŁY szlak Wielkich Jezior Mazurskich, od północy, aż po zapomniane południe. Odwiedzamy gwarne porty i mariny jak i ciche, mazurskie zatoki. Jest czas na poznanie uroku najpiękniejszych, mazurskich miasteczek, zabawę na koncertach jak i na ogniska z kiełbaskami ... 

Sprawdzona kadra i dobre jachty zapewniają bezpieczeństwo na wodzie oraz niezwykłą zabawę w doborowym towarzystwie. Odkryj Mazury od strony wody i już dziś zarezerwuj najlepszy zdaniem uczestników obóz żeglarski dla młodzieży w Polsce. Zapraszamy na pokład!

   

Miejsce:

Węgorzewo obóz żeglarski dla młodzieży

Ważne dokumenty do pobrania:

>> zobacz warunki uczestnictwa i informacje o transporcie
>> zobacz pozostałe porady i artykuły dotyczące kolonii i obozów młodzieżowych
>> pobierz kartę kolonijną

 

Terminy i ceny:

Uprzejmie informujemy, że terminy i ceny na kolonie i obozy 2019 pojawiać się będą od 10.12.2018. Zapraszamy ponownie.

Terminy 2018 Długość Cena Początek Koniec
24.06 - 07.07 14 dni 1995 zł Węgorzewo Pisz
01.07 - 14.07 14 dni 1995 zł Węgorzewo Pisz
08.07 - 21.07 14 dni 1995 zł Pisz Węgorzewo
15.07 - 28.07 14 dni 1995 zł Pisz Węgorzewo - ostatnie miejsca, na zapytanie
22.07 - 04.08 14 dni 1995 zł Węgorzewo Pisz - brak miejsc
29.07 - 11.08 14 dni 1995 zł Węgorzewo Pisz
05.08 - 18.08 14 dni 1995 zł Pisz Węgorzewo
12.08 - 25.08 14 dni 1995 zł Pisz Węgorzewo
19.08 - 01.09 14 dni 1995 zł Węgorzewo Węgorzewo

 

 

Cena zawiera:

Rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opiekę kadry, ubezpieczenie, szkolenie żeglarskie, noclegi w kabinach jachtów.

 

Cena nie zawiera:

Dojazdu, kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1–2 zł, natrysk 8–12 zł), dojazdu, zajęć fakultatywnych.

 

oboz żeglarski na Mazurach Mazury obóz żeglarski

Obóz żeglarski dla młodzieży - Rejs przez Całe Mazury


Rejs Przez Całe Mazury to najatrakcyjniejsza impreza żeglarska na Mazurach! Trasy rejsów Przez Całe Mazury wiodą na przemian z portu w Piszu do Węgorzewa lub z Węgorzewa do Pisza. Na uczestników czekają luksusowe, wygodne i bogato wyposażone jachty kabinowe.

Rejsy żeglarskie z Masz Wakacje - najlepszy obóz żeglarski dla młodzieży

Obóz Żeglarski dla młodzieży na Mazurach - trasa rejsu:

Trasy rejsów Przez Całe Mazury z portu w Piszu do Węgorzewa lub z Węgorzewa do Pisza.  

 

Przemierzamy cały szlak Wielkich Jezior Mazurskich!

Z dumą możemy stwierdzić, że nasz obóz żeglarski dla młodzieży - Rejs przez Całe Mazury - to wyjątkowy i najlepszy rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich w Polsce. W przeciwieństwie do podobnych imprez nie wracamy do portu, w którym rozpoczyna się obóz. Płyniemy w jedną stronę, poznając cały szlak, włącznie z jego odnogami, odwiedzamy jeszcze większą ilość jezior i przystani.

Bo Wielkie Jeziora Mazurskie to nie tylko rezerwaty, jeziora, rzeki i kanały. To też zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu. To instytut PAN w Popielnie, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). To również bogata infrastruktura miast i miasteczek, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Wszystko to możesz zobaczyć podczas rejsu Przez Całe Mazury.  

Początek / koniec rejsu
Ośrodek Szkoleniowy „Róża Wiatrów” ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo; Ekomarina Pisz ul. Turystów 1, 12-200 Pisz.

Obóz żeglarski na Mazurach

 


Najlepsze jachty:

Na uczestników czekają duże, wygodne i bogato wyposażone jachty kabinowe.

 • jachty kabinowe klasy Maxus 28, Fortuna 27 lub podobnych. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (6-7 uczestników + instruktor), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze. Wszyscy uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów (niezbędny własny śpiwór).

 

Doświadczona kadra:

 • na każdą załogę będzie przypadał doświadczony instruktor – sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie zapewniające bezpieczeństwo uczestników. Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu.

 

Obóz żeglarski dla młodzieży - wyżywienie:

 • w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Dodatkowo każda załoga otrzymuje na ręce instruktora pieniądze na codzienne zakupy (pieczywo, masło, mleko, owoce, warzywa).

 

Uczestnicy rejsu

 • Uczestnicy wybierający się na obóz żeglarski dla młodzieży 2018 nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej.  Jedynym wymogiem jest ukończenie 13 roku życia i podstawowa samodzielność. Podział na koedukacyjne załogi następuje według wieku uczestników. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

 Obóz żeglarski dla młodzieży



Obóz żeglarski dla młodzieży - ramowy program rejsu:

 • Dzień 1: zbiórka uczestników. Następuje podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

 • Dni 2–13: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich.

 • Dzień 14: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.


Podstawową zasadą podczas obozu jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Rejsy żeglarskie i obozy żeglarskie na Mazurach z Masz Wakacje


Jak wygląda dzień na rejsie żeglarskim? - ramowy plan dnia:

 • 8.00 pobudka; 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40–9.40 śniadanie; 10.00–19.00 zajęcia programowe (żeglowanie, zdobywanie umiejętności żeglarskich, zwiedzanie, itp.) a w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.); 23.00 cisza nocna.


Podstawowe szkolenie żeglarskie:

 • Choć rejs ma charakter turystyczny, uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Rejs poprzedzony jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.). Później, w trakcie rejsu, instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy, jak: sterowanie pod żaglami i silnikiem, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących lub posiadających patent, rejs jest okazją do praktyki i nauki od doświadczonych instruktorów

 

Rejs przez całe Mazury


Obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach -imprezy fakultatywne:

 • Szkolenie na sternika motorowodnego – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.

 • Paintball – (PB1) – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę) – 95 zł.

 • Jazda quadem (QD1) – szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.

 • Nurkowanie „pierwszy krok” – zajęcia polegają na zapoznaniu się ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią, następnie każdy z Was założy kompletny strój i sprzęt, po czym zanurkuje z instruktorem – 149 zł.

 • Wodne szaleństwo (WS1) – w skład, którego wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką –99 zł.

 • Śpiewnik Żeglarski – śpiewnik wydany z okazji XXXIII - lecia Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties" odbywającego się corocznie w Krakowie. Książka zawiera ponad 400 utworów, które zasługują na miano najpopularniejszych. W stosunku do poprzedniego wydania, to jest bogatsze o 100 nowych szant! Do utworów dołączone są chwyty gitarowe, pozwalające każdemu, kto ma zacięcie do gry na gitarze na wykonywanie tych znanych w żeglarskim Świecie utworów. Cena 44,90 zł (odbiór osobisty na miejscu), cena 55,90 zł (wysyłka).

 • Książka "Vademecum Sternika Motorowodnego" – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Zgodnie z Nowymi Przepisami sternik na śródlądziu może prowadzić wszelkie jachty motorowe (w tym skutery wodne) bez ograniczenia mocy i długości. Jednak zdanie egzaminu teoretycznego (testu składającego się z 75 pytań) bez nauki z książki, która zawiera niezbędne i aktualne wiadomości aby odpowiedzieć na każde pytanie, jest bardzo trudne. Ta książka, możemy o tym zapewnić, zawiera wszelkie odpowiedzi na wszystkie zagadnienia, między innymi: budowa łodzi, silnika, użytkowanie skuterów wodnych, manewry łodzią na egzaminie, oznakowanie szlaków wodnych, prawo drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwo, ratownictwo, etykieta i wiele innych. cena 39,90 zł (odbiór osobisty na miejscu), cena 49,90 zł (wysyłka).

UWAGA! Obóz żeglarski dla młodzieży - Rejs przez Całe Mazury jak i inne obozy na Mazurach posiadają bardzo bogate programy podstawowe i może się zdarzyć, że korzystanie z zajęć fakultatywnych będzie wymagało rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.


Obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach - ubezpieczenie:

 • uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Jako Organizator  posiadamy  również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy - ok 3 % wartości rezerwacji - szczegóły na zapytanie.

Rejsy żeglarskie i obozy żeglarskie na Mazurach z Masz Wakacje


Dojazd na obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach:

Dojazd we własnym zakresie lub zorganizowany transport  z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

 • z Olsztyna + 100 zł; Warszawy, Łodzi + 130 zł; Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Jabłonowa Pomorskiego + 140 zł; Lublina, Puław 170 zł; Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni + 190 zł; Wrocławia, Katowic, Krakowa, Leszna + 190 zł; Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry + 200 zł. 

 

Obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach

 

Co należy zabrać na obóz żeglarski dla młodzieży - REJS PRZEZ CAŁE MAZURY?

I.Rzeczy niezbędne:

 • Piżama lub dres do spania, 2-3 ciepłe swetry (bluzy), 2-3 pary spodni, polar lub wind stoper, ciepła bielizna, ciepła czapka, czapka przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak i kalosze), przybory toaletowe, kosmetyki, ręczniki, obuwie (trampki, adidasy – obuwie musi być wygodne, na miękkiej gumowej podeszwie), ubranie na upały (t-shirty, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne).

UWAGA!!!
Uczestnicy biorący udział w rejsach wędrownych muszą posiadać ze sobą ŚPIWÓR.


II.Rzeczy niekonieczne lecz przydatne:

 • Latarka, rękawiczki, sandały, klapki, podręcznik żeglarski, śpiewnik, gitara lub inny instrument, na którym grywasz.


III.Rzeczy zbędne:

 • Lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.
  Sprzęt elektroniczny – laptop, tablet, głośniki. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność !!!

 

UWAGA!!!
Na obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach, który odbywa się w formie rejsu z zakwaterowaniem na jachcie nie należy zabierać walizek lotniczych oraz plecaków ze stelażem. Powierzchnia bagażowa na jachtach jest ograniczona więc najlepiej spakować się w worek żeglarski, plecak bez stelaża lub zwykłą, miękką torbę.

Rejs przez Całe Mazury 2018

Zapraszamy na absolutnie wyjątkowy obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach!

Podobne kolonie i obozy

Opinie o obozie (4)

27 grudnia 2015

Poznałem świetnych ludzi i zakochałem się w żeglarstwie. Było super ale w tym roku rejs szkoleniowy.

1 marca 2017

Mój syn wrócił bardzo zadowolony - polubił żagle i mieszkanie na łódce. Jedzie też w tym roku :)

29 lipca 2017

Moja córka jest zadowolona

7 marca 2018

Cud malina. Najlepszy obóz żeglarski w Polsce, a Sztynort wymiata. Pozdro dla ekipy 2017 i do zobaczenia wkrótce.

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl